Kapadokya Tatil Fırsatları
A+ A A-

Kapadokya’da Doğa Yürüyüşü

Trekking ve Atlı Yürüyüş Kapadokya’nın belirli mevkilerinde doğa yürüyüşleri yapılıyor. Trekking turları olarak adlandırılan etkinliklerde önceden belirlenen programlar halinde günü birlik ya da kamp kurmalı yürüyüşlere çıkılıyor.

  • dağ yürüyüşü
  • doğa yürüyüşü

Bölgede Erciyes ve Hasan dağlarında yaşanan volkanik patlamalar sonucu ortaya çıkan volkanik tüflerin zamanla aşınması ile oluşan vadiler, yürüyüş turizmi açısından son derece uygundur.

Kapadokya yürüyüş parkurları:

  • Göreme ve çevresi
  • Kızıl vadi ve Güllü dere
  • Güvercinlik vadisi
  • Kılıççılar vadisi
  • Uçhisar kasabası
  • Bağlıdere

Ayrıca Kızıl vadide gün batımı izlenebilir, bol bol fotoğraf çekilebilir. Güvercinliklerde ise su kanalları ve mağara tünelleri gezilir. Bağlıdere’de ise üzüm bağlarının arasından geçmek ve dünyaca ünlü şarapların kaynağı olan üzümleri tatmak mümkün.

Atlı Doğa Yürüyüşü

Vadileri ve köyleri görebileceğiniz atlı doğa yürüyüşlerinden önce binicilik dersleri de alabilirsiniz. “Güzel Atlar Diyarı” olarak anılan bölgede at sırtında tarihi ve turistik yerleri ziyaret edebilecek, farklı bir deneyim yaşayacaksınız. Kapadokya atlı doğa yürüyüşleri düz alanların azlığından dolayı bazen sizi çok zorlayabilir.

Yürüyüşleriniz esnasında karşınıza taşlık ve kayalık kesimlere çok iyi uyum sağlayabilen keklikler çıkabilir. Şaşırmayın. Vadi boylarında tilki, tavşan, sansar ve kokarca ile vadi tabanlarına inen kayalıklarda güvercinleri görebilirsiniz. 

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Antalya

Antalya

Akdeniz’in tatil merkezi Antalya otelleri, tarihi merkezleri, doğası, palmiyeleri...

Büyükada

Büyükada

İstanbul’dan yaklaşık 45 dakika uzaklıkta yer alan sakin ve huzurlu bir ada...

 

Şile

Şile

Şile, son yıllarda İstanbulluların uğrak tatil noktası. Balıkçılık mesleği ile...

Tüm tatil bölgelerini gör »

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı: Bu site Kapadokya'yı ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kapadokyaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome