Kapadokya Tatil Fırsatları
A+ A A-

Kuzey’in En Güzel İllerinde Keyifli Bir Tur

Karadeniz TurlarıKaradeniz yemyeşil yaylaları, çılgın akan dereleri, masmavi gökyüzü, çiçek dolu bahçeleri, çayları, hamsisi ve horonu ile meşhur. Kültür gezileri kapsamında düzenlenen Karadeniz turları ile siz de yörenin en güzel illerini gezebilir, tarihi ve turistik yerleri görebilir, kültürel ve doğal mirasları gözlemleyebilir, el işi hediyelikler alabilir, taptaze balıkları ve mısır ekmeğini tadabilir, yayla eğlencelerine katılabilirsiniz.

Rize, Trabzon, Artvin, Ordu, Samsun, Sinop ve daha pek çok ili kapsayan tur programları ile 5 – 10 arası programlanan gezilere katılabilirsiniz. Rum ve Türk mirasının ürünü cennet şehirlerde birbirinden eğlenceli aktiviteler yapacak, rehberlerinizden yöre ile ilgili her türlü bilgiyi alacaksınız.

En Çok Tercih Edilen Karadeniz Turları İçin Tıklayın

Spor Doğa

Karadeniz’in kıyısındaki bu şehirlerde elbette yüzme en önemli aktiviteniz olacak. Ancak hırçın dalgaları ile meşhur bu sularda oldukça dikkatli davranmanız gerekiyor. En önemli Karadeniz plajları:

 • Ereğli
 • Çakraz
 • İnebolu
 • Atakum
 • Fatsa
 • Çamburnu
 • Hopa vb.

Ayrıca doğa sporu tutkunları da vadilerde, kanyonlarda, yaylalarda ve akarsularda raftingden dağcılığa kadar her şeyi yapabilecekler.

Kano: Çoruh, Melen Çayı, Fırtına Deresi, Berta Çayı, Barhal Deresi, Harşit Çayı

Trekking: Kaçkarlar, Ayder Yaylası, Altınparmak, Koç Düzü, Didingola, Sümela Yolu, Ambarlı Yaylası, Çat Vadisi, Hemşin, Gito Yaylası, Elevit Yaylası, Trovit Yaylası, Pokut Yaylası

Dağcılık: Altınparmak, Verçenik, Kemerli Dağı, Kazbek Dağı

Gece Hayatı

Karadeniz gece hayatı büyük şehirlerdeki gibi bar ve disco eğlencelerine dayanmıyor. Sahil şeridindeki illerde restoran ve cafelerde canlı müzik etkinlikleri ve eğlenceler düzenlense de bu yörenin en meşhur eğlence anlayışı yaylalardaki festivaller ya da horon geceleridir.

Son zamanlarda kolbastı oyunu ile genç yaşlı her kesimden ilgi çeken bu kültürde halk oyunlarını en yakından gözlemleyebilirsiniz. Yaylalarda sabah vakitlerinde başlayan horon akşamın geç saatlerine kadar sürer.

Karadeniz’de gece hayatının en hareketli olduğu il ise Samsun’dur. Samsun’da gece kulübü ve barlar diğer yerlere nazaran fazladır. Ayrıca Atakum sahilinde, yaz akşamları oldukça hareketlidir.

Kültür Tarih

Karadeniz’in tarihi M.Ö.800’lü yıllardan, M.S. 300’lü yıllara kadar, bölgede ticaretle ün salmış İskitler ve sonrasında Pontus Rumları ile bilinir. Bizans egemenliğine giren topraklar, Fatih Sultan Mehmet zamanında Osmanlı İmparatorluğu’na katılmıştır. Şu an nüfusu yaklaşık 6 milyon olan bölgede limanlar, yaylalar, vadiler, geçitler, kaleler, manastırlar, eski köyler bulunuyor. Karadeniz’de gezilecek yerler:

 • Ayder yaylası
 • Zik Kale
 • İkizdere ve Fırtına deresi
 • Çamlıhemşin
 • Çay bahçeleri
 • Atatürk Köşkü
 • Sümela Manastırı
 • Uzungöl
 • Çal Mağarası
 • Ünye Kalesi
 • Sattel ve Ferhatlı kaleleri
 • Tekkale Manastırı ve diğerleri.

Ayrıca yöreye özgü: muhlama, kuymak, mısır ekmeği, hamsi çorbası, hamsili pilav, hamsi çıtlaması, hamsi kayganası, ceviz helvası, Yalıköy köftesi, pancar çorbası, pancar sarması, turşu kavurması, ehram, bal, zeytin ve cevizden yemeyi unutmayın.

Sevdiklerinize; çay, anzer balı, rize bezi, hasır iskemle, mısır ekmeği, beton helva, telkâri, keşan, peştamal, sürmene çakısı, ehram, kestane balı, fındık, kivi, kilim, sicim, kemençe alabilirsiniz.

Konaklama

Samsun en kalabalık il olması sebebiyle otel sayısında da diğer kentleri geride bırakır. Sonrasında Trabzon, Rize ve Sinop’ta kaliteli oteller vardır. Ayder Yaylasında, Sürmene’de, Ordu’da birbirinden farklı seçenekleriniz olacak. Turlarla gelen konukların otelleri önceden belli olurken, kendi planınızı yapıp yöreye geldiyseniz her şehirde rahatlıkla otel bulacaksınız. Hilton gibi şehir otellerinden  Kurşunlu Termal gibi kaplıca tesislerine kadar seçeneğiniz olacak. Karadeniz’de otel fiyatları ortalama 100 TL ile 250 TL arasında değişir. Pansiyonlarda gecelik 50 TL’ye dahi konaklayabilirsiniz. 

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Antalya

Antalya

Akdeniz’in tatil merkezi Antalya otelleri, tarihi merkezleri, doğası, palmiyeleri...

Büyükada

Büyükada

İstanbul’dan yaklaşık 45 dakika uzaklıkta yer alan sakin ve huzurlu bir ada...

 

Şile

Şile

Şile, son yıllarda İstanbulluların uğrak tatil noktası. Balıkçılık mesleği ile...

Tüm tatil bölgelerini gör »

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı: Bu site Kapadokya'yı ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kapadokyaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome