Kapadokya Tatil Fırsatları
A+ A A-

Kapadokya’da Kurban Bayramı Tatili

Kapadokya’da Kurban Bayramı Tatili

Kapadokya ve yöresi, özellikle bayram tatillerinde çok yoğundur. Son yıllarda bayramların sıcak havalara rast gelmesiyle birlikte, yöre civarı bu tarihlerde dolup taşmaktadır. Yabancı turistler için böyle zaman kısıtlaması olmasa da, yerli turistlerin, Ürgüp, Göreme, Avanos gibi yerlere gitmesi için yıl arasında birkaç günlük tatile sahip olması gerekir.

Bu yıl Kurban Bayramı tatili 3 Ekim 2014 Cuma Arefe Günü ile başlayıp 7 Ekim Salı günü bitiyor. Böylece hafta sonuyla birlikte Kapadokya’nın mistik atmosferi içinde tam 5 günlük bir tatil imkanı doğuyor.

2014’te 5 Günlük Tatil Fırsatı

Kurban bayramında Kapadokya en iyi seçeneklerden biri 3 – 4  ya da 4 – 5 günlük düzenlenen gezi turları için bundan daha büyük bir fırsatınız olamaz. Son yıllarda kurban bayramının son bahara gelmesi, yazları çok sıcak, kışları da çok soğuk olan bu bölgeye daha fazla yerli turistin gitmesine olanak sağlamaktadır. Çünkü insanlar yaz tatilleri için çoğunlukla güney kesimleri tercih etmektedir.

Ülkemizde 2014 yılında Kurban bayramı tatilinin 4 gün olması sebebiyle, bir iki günde gezilmesi imkansız olan bu tabiat harikası çevreye talebin artması bekleniyor. Cuma günleri de genellikle yarım gün olduğundan ya da izin alınabileceğinden 5 günlük tatil imkanı doğabilecek. Ekim ayının başları, gündüz ve gece sıcaklığı farkının çok olmadığı dönemler olup, Kapadokya tatili için ideal bir zaman aralığıdır.

Ürgüp, Göreme ve Avanos’ta Oteller

Yılın her mevsimi açık olan Ürgüp, Göreme, Avanos ve civarındaki yüze yakın otel, pansiyon, butik otel ve mağara evler, kurban bayramında full doluluk oranına ulaşıp, fiyatlarını da maksimum seviyeye çekmektedir.

Kapadokya’da Kurban Bayramı tatili otellerin bütçenizi zorlamayan seçenekleri ile daha keyifli hale gelebilir. Erken rezervasyon ve kampanyalardan yararlanarak ailenizle beraber daha ekonomik bir tatil geçirebilirsiniz. Tavsiyemiz otel, ulaşım ve yeme içme masraflarınızı karşılayan Kapadokya tur firmaları ile anlaşmanız.

Kurban Bayramı Hangi Günlere Denk Gelmektedir?

2014 yılında Ekim ayının başına rastlayan Kurban Bayramı için 4 - 5 günlük tatil imkanı vardır. Tatil günleri ise şu şekildedir:

  • 03 EKİM 2014 CUMA AREFE
  • 04 EKİM 2014 CUMARTESİ KURBAN BAYRAMI 1.Gun
  • 05 EKİM 2014 PAZAR KURBAN BAYRAMI 2.Gun
  • 06 EKİM 2014 PAZARTESİ KURBAN BAYRAMI 3.Gun
  • 07 EKİM 2014 SALI KURBAN BAYRAMI 4.Gun

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Antalya

Antalya

Akdeniz’in tatil merkezi Antalya otelleri, tarihi merkezleri, doğası, palmiyeleri...

Büyükada

Büyükada

İstanbul’dan yaklaşık 45 dakika uzaklıkta yer alan sakin ve huzurlu bir ada...

 

Şile

Şile

Şile, son yıllarda İstanbulluların uğrak tatil noktası. Balıkçılık mesleği ile...

Tüm tatil bölgelerini gör »

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı: Bu site Kapadokya'yı ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kapadokyaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome