Kapadokya Tatil Fırsatları
A+ A A-

Kapadokya Bayramları

Kapadokya Ramazan Bayramı

Bu yıl 28 Temmuz 2014 Pazartesi günü başlayıp 30 Temmuz Çarşamba günü sona erecek olan Ramazan Bayramında Kapadokya sizi efsane peri bacaları, tarihi kiliseleri ve kaleleri, yöresel yemekleri ve safari gibi farklı aktiviteleri ile karşılayacak.

2014 yılında Ramazan bayramının Temmuz ayının sonuna denk gelmesi nedeniyle tatilciler de rezervasyonlarını şimdiden ayarlamaya başladı. 5 gün sürecek Şeker bayramında dolu dolu bir Kapadokya tatili sizi bekliyor.

Her bayram oldukça kalabalıklaşan bu yöre, Türkiye’nin her yerinden yerli ve yabancı turist akınına uğrar. Oteller ve pansiyonlar özellikle bölgeyi merak eden yabancı turistlerle dolup taşar.

Ramazan Bayramında Kapadokya’da Ne Yapılır?

Şeker bayramında Kapadokya civarında gidilecek ve yapılacak birçok alternatif mevcuttur. 28 – 30 Temmuz tarihlerindeki bayram tatili vesilesiyle, havaların da uygunluğundan ötürü, gerek Ürgüp, gerek Avanos, gerek Göreme gerekse de Ortahisar ve Uçhisar beldelerinde otel ve pansiyonlar, yüksek fiyatlarla yüzde yüz doluluk oranına ulaşırlar.

Kapadokya’da bu tarihlerde yapılacak olanlar;

 • Balon turu
 • Otelde vadi manzarasında yüzmek
 • At gezintisi
 • Motosiklet kiralama
 • Kanyonlarda trekking
 • Ada, Berlin, Dilek ve Panorama camping merkezlerinde kamp
 • Göreme ve çevresinde doğa yürüyüşü
 • Uçhisar ve Kalaba’da bisiklet turu
 • Ihlara vadisi ve Güvercinlik mevkiilerinde jeep safari

Ramazan Bayramı Hangi Günlere Denk Gelmektedir?

2014 yılında Temmuz ayı sonuna denk gelen Ramazan bayramı tatili 5 günlük bir fırsat doğuruyor. Günler ise şu şekildedir:

 • Ramazan Bayramı 1. Gün, 28 Temmuz Pazartesi
 • Ramazan Bayramı 2. Gün, 29 Temmuz Salı
 • Ramazan Bayramı 3. Gün, 30 Temmuz Çarşamba

Ramazan Bayramında Kapadokya Otel Fırsatları

Temmuz ayının sıcak günlerine denk gelen bu bayramda Kapadokya otelleri el yakıyor. Ancak erken rezervasyon ve kampanyalardan yararlanarak tatilinizi ekonomik bir hale getirebilirsiniz. Lüks otellerden pansiyonlara, bungalovlardan kamplara kadar birden çok seçeneğiniz var. Ancak bölgenin en ünlü mekanlarından olan kaya evlerden restorasyon ile otele dönüştürülmüş işletmelerde konaklamanızı öneriyoruz. 

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Antalya

Antalya

Akdeniz’in tatil merkezi Antalya otelleri, tarihi merkezleri, doğası, palmiyeleri...

Büyükada

Büyükada

İstanbul’dan yaklaşık 45 dakika uzaklıkta yer alan sakin ve huzurlu bir ada...

 

Şile

Şile

Şile, son yıllarda İstanbulluların uğrak tatil noktası. Balıkçılık mesleği ile...

Tüm tatil bölgelerini gör »

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı: Bu site Kapadokya'yı ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kapadokyaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome