Kapadokya Tatil Fırsatları
A+ A A-

Yaz Mevsiminde Kapadokya Alternatifi

Kapadokya Yaz

Kapadokya, yılın her ayı ziyaretçi alsa da, özellikle yabancı turistler, Kapadokya tatilini bahar ve yaz aylarında ayarlamaya çalışırlar. Bunun farklı nedenleri vardır.

Öncelikle yaz mevsiminde Kapadokya bölgesinde hava geç karardığı için turistler sabahın erken saatlerinden akşamın geç saatlerine kadar aktivite yapma ve gezme imkanı bulurlar.

Yazları rüzgar çok az olduğundan, her gün her saat çok raht bir şekilde balon turu yapılabilmektedir. Bu da yöreyi güney illere tercih etmenin en önemli sebeplerinden biridir. Ayrıca otellerde bulunan vadi ve peri bacaları manzaralı havuzlarda serinlemek mümkün olduğu için sıcak aylar çok da dert  edilmiyor. Daha pek çok sebepten ötürü yaz tatilinde Kapadokya ideal bir seçenek.

Yazın Kapadokya’da Neler Yapılır?

Yaz sıcağında, Kapadokya’da yapılacak o kadar çok etkinlik var ki. Örneğin; dışarısı oldukça sıcakken yer altı mağaralarını gezmek oldukça keyiflidir. Çünkü doğal serinlik içeren bu mağaralar ve mahzenlerde dışarısıyla olan sıcaklık farkı oldukça fazladır.

Ürgüp, Göreme ve Avanos çevresinde, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında yapacağınız tatillerde, her türlü aktiviteyi rahatlıkla yapma imkanınız ve zamanınız olur. Bunlardan bazıları;

  • Ihlara vadisini gezebilirsiniz.
  • Açık Hava müzesini ve kiliseleri ziyaret edebilirsiniz.
  • 36 yeraltı şehrinden en büyüğü olan Derinkuyu’yu görebilirsiniz.
  • Şarap festivaline katılabilirsiniz.
  • Testi kababı ve çömlek fasulyesi gibi yöresel lezzetleri tadabilirsiniz.
  • Türk gecelerine ve sema gösterilerine katılabilirsiniz.
  • Yöresel çarşıları gezip Kapadokya bebeklerinden, minyatür peri bacalarından, cam abajurlardan ve onyx taşından yapılmış aksesuarlardan alabilirsiniz.
  • Atlı ve bisikletli turlara katılabilirsiniz.
  • Güvercinlik vadisinde jeep safari yapabilirsiniz.
  • Fotoğraf çekebilirsiniz.

Yaz Mevsimine Özel Kapadokya Otel Fırsatları

Yaz mevsiminde Kapadokya o kadar kalabalık oluyor ki aylar öncesinden rezervasyon yaptıran bile var. Kaya oteller özellikle ilgi çekenler. Fiyatlarda da artış gözlemlendiği için kampanyalardan yararlanarak daha ekonomik çözümler bulabilirsiniz. 

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Antalya

Antalya

Akdeniz’in tatil merkezi Antalya otelleri, tarihi merkezleri, doğası, palmiyeleri...

Büyükada

Büyükada

İstanbul’dan yaklaşık 45 dakika uzaklıkta yer alan sakin ve huzurlu bir ada...

 

Şile

Şile

Şile, son yıllarda İstanbulluların uğrak tatil noktası. Balıkçılık mesleği ile...

Tüm tatil bölgelerini gör »

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı: Bu site Kapadokya'yı ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kapadokyaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome