Kapadokya Tatil Fırsatları
A+ A A-

Kapadokya’da Resmi Tatil Zamanları

kapadokya-resmi-tatiller

Öğrenciler ve çalışanlar için arada nefes alma fırsatı olan resmi tatillerde, insanlar kendilerine kısa ama keyif alacakları tatil programları yaparlar. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi resmi bayramlarda, özellikle de resmi tatil hafta içine gelip, hafta sonuyla birleşmişse, mutlaka bir yerlere gitmek isterler.

Kapadokya da bu yerler arasındadır. İstanbul, İzmir gibi büyük illerden buraya gelmek isteyenler, kısa süren resmi tatilini değerlendirmek için Nevşehir’e gidiş – dönüş uçak yolculuğu yapmaktadırlar. Ankara başta olmak üzere Samsun, Konya, Antalya, Kayseri, Sivas, Gaziantep gibi şehirlerden gelecek olanlar ise karayoluyla en fazla 3 – 5 saatlik yolculuklarla zamandan yararlanmaya çalışırlar.

Resmi tatillerde Kapadokya farklı aktiviteleri ile her zaman ilgi çekici olmuştur. ATV safari ve bisiklet turları, balon turları, doğa gezileri, kamp ve yürüyüş aktiviteleri, kaya tırmanışları gibi her mevsim bu bölgeye geldiğinizde yapacak bir şeyler bulabilirsiniz.

Hangi Resmi Tatilde Kapadokya’ya Gitmeli?

2014 yılındaki resmi tatillerden Çarşamba gününe denk gelen 23 Nisan ve Perşembe günü kutlanan 1 Mayıs hariç diğer zamanlarda yöreyi tercih edebilirsiniz. Okul gezileri için en uygun zaman 29 Ekim olsa da Pazartesiye denk gelen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı da 3 günlük bir tatil fırsatı tanıyacaktır. 30 Ağustos’ta ise hiç izin almanıza gerek kalmadan 3 günlük Kapadokya tatili ayarlayabilirsiniz.

Kapadokya Bayram Tatili

Kapadokya’da resmi tatil günlerinizi değerlendirecekseniz aşağıdaki takvimimize bakabilirsiniz.

2014 Resmi Tatiller

  • 23 Nisan Çocuk Bayramı – 1 gün – Çarşamba
  • 1 Mayıs İşçi Bayramı (Emek ve Dayanışma Günü) – 1 Gün – Perşembe
  • 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı – 1 Gün – Pazartesi
  • 30 Ağustos Zafer Bayramı – 1 Gün – Cumartesi
  • 28-29 Ekim – 1.5 gün izin – Salı ve Çarşamba

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Antalya

Antalya

Akdeniz’in tatil merkezi Antalya otelleri, tarihi merkezleri, doğası, palmiyeleri...

Büyükada

Büyükada

İstanbul’dan yaklaşık 45 dakika uzaklıkta yer alan sakin ve huzurlu bir ada...

 

Şile

Şile

Şile, son yıllarda İstanbulluların uğrak tatil noktası. Balıkçılık mesleği ile...

Tüm tatil bölgelerini gör »

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı: Bu site Kapadokya'yı ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kapadokyaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome