Kapadokya Tatil Fırsatları
A+ A A-

Yeni Yıla Kapadokya’da Merhaba Deyin

Yeni Yıla Kapadokya’da Merhaba Deyin

Yılbaşı için farklı bir yurt içi tatil alternatifi olarak Kapadokya göze çarpmaktadır. Kısa bir tatil fırsatı olan yılbaşı zamanında, İç Anadolu’nun mistik ortamında unutamayacağınız zamanlar geçirebilirsiniz. 2 günlük yeni yıl tatili için Ürgüp, Göreme, Avanos ve diğer bölgelerdeki Kapadokya otelleri, 2 günlük paket programlar düzenler. Bu tarihler 30 – 31 Aralık ya da 31 Aralık – 1 Ocak’tır. Bu fırsatlardan yararlanarak Kapadokya’da yılbaşı geçirebilir, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz.

Yılbaşında Yabancı Turist Akını

Yüzyıllar öncesinden bu yana, gerek Bizans gerekse başka medeniyetlerde bu topraklar daima bir din merkezi olarak kabul edilmiştir. Özellikle Hristiyanlık dini açısından bu yörenin anlamı çok başkadır. Bundan dolayı Kapadokya ve civarında yüzlerce kilise ve manastır mevcuttur.

İsa’nın doğuşu olarak kabul edilen 1 Ocak, tüm Dünya’da yılbaşı olarak kabul edilmiştir. O bakımdan sadece bu özel gün için yerli ve yabancı seyahat acenteleri, buralara özel turlar düzenlemektedirler. Yılbaşı paketleri, Kapadokya’da otel fiyatlarının zirve yaptığı dönemlerdendir.

31 Aralık 2014 Çarşamba gününe denk gelen yeni yıl arefesinde ailenizle birlikte siz de bu tarihi merkezde, kültür mozaiğinde eğlenceli bir kutlama geçirebilirsiniz.

Yılbaşında Kapadokya’da Ne Yapılır?

Eğer Kapadokya karlar altındaysa, ortaya muhteşem bir manzara çıkmaktadır. Yeni yılı burada karşılamayı düşünürseniz sonrasında sizi farklı aktiviteler bekler.

  • Bol bol fotoğraf çekilir.
  • Şarap evlerinde eğlenceler düzenlenir.
  • Mağara odalardan eşsiz vadi seyredilir.
  • 1 Ocak sabahı, erken saatte balon turu yapılarak, yeni yıla gökyüzünde merhaba denir.
  • Safari turlarına gidilir.
  • Hıristiyan din adamlarının mabetleri gezilir.
  • Köylerdeki ve ilçelerdeki manastırlar ile kiliseler gezilir.

Yılbaşında Kapadokya otelleri yüksek fiyatlarla konaklama seçenekleri sunuyor. Bu yüzden bütçenize uygun otelleri ve pansiyonları önceden araştırmanız ve yerinizi ayırtmanız gerekli. Keyifli bir tatilin merkezi Kapadokya otelleri!

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Antalya

Antalya

Akdeniz’in tatil merkezi Antalya otelleri, tarihi merkezleri, doğası, palmiyeleri...

Büyükada

Büyükada

İstanbul’dan yaklaşık 45 dakika uzaklıkta yer alan sakin ve huzurlu bir ada...

 

Şile

Şile

Şile, son yıllarda İstanbulluların uğrak tatil noktası. Balıkçılık mesleği ile...

Tüm tatil bölgelerini gör »

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı: Bu site Kapadokya'yı ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kapadokyaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome