Kapadokya Tatil Fırsatları
A+ A A-

Butik Oteller

Dünya’da bir eşi benzeri olmayan Kapadokya’da butik otel anlayışı oldukça yaygındır. Ama bu bölgede turizmin patlamasına yol açan konaklama sistemi ise, çevrede bulunan peri bacaları ve mağaraların içine inşa edilen, küçük butik otellerdir. İngilizce cave anlamına geldiği için cave otel olarak da adlandırılan bu tesisler, Kapadokya bölgesinde oldukça gözdedir.

Bölgedeki bazı butik ve cave otelleri, adres ve iletişim bilgileri ile tesis ve oda özellikleri :

Karlık Evi Butik Otel

Karlık Evi Butik Otel

Ürgüp / Nevşehir

Uçhisar kasabasında peri bacalarının dibine inşa edilen Karlık Evi butik otel, 22 standart ve 12 suit odasıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Toplam 45 yatak kapasitelidir. Bu mağara otel, Nevşehir merkeze 7, havaalanına ise 40 km mesafededir.

Argos In Cappadocia Butik Otel

Argos In Cappadocia Butik Otel

Ürgüp / Nevşehir

Tarihi Uçhisar kasabasında bulunan Argos In Cappadocia otel, 42 standart, 12 suit odasıyla, muhteşem vadi manzarasıyla, tam bir butik otel olarak, lükslüğü ile göze çarpıyor.

Museum Hotel

Museum Hotel

Ürgüp / Nevşehir

Uçhisar köyünde bulkunan Museum Hotel’de havuz keyfi yaparken, ya da peri bacaları içinde mağara odalarda konaklarken, muhteşem vadi manzarasını izleyebilirsiniz. 30 oda ve 12 suitten oluşan butik otel, Kayseri havaalanına 60 km mesafededir.

Cave Hotel Saksağan

Cave Hotel Saksağan

Göreme / Nevşehir

Göreme’de bulunan Cappadocia Cave Suites, Hitit, Roma ve Bizans dönemine ev sahipliği yapmış mağaralarda oluşan ve günümüze uygun odalar dizayn edilmiş konseptiyle, güzel manzarası işliğinde ilgi çekmektedir.

Yusuf Yiğitoğlu Konağı

Yusuf Yiğitoğlu Konağı

Ürgüp / Nevşehir

Kaya içine oyulmuş kahvaltı salonu ve diğer mimarisiyle Osmanlı izlerini taşıyan Yusuf Yiğitoğlu Konağı, Ürgüp’te, meşhur asmalı konağın yanında bulunmaktadır. 11 standart, 10 deluxe ve 4 suit olmak üzere 25 odası vardır. Nevşehir havaalanına 50 km mesafededir.

Hotel Cappadocia Palace

Hotel Cappadocia Palace

Ürgüp / Nevşehir

Eski bir han ve saray mimarisiyle inşa edilmiş, Hotel Cappadocia Palace, Ürgüp merkezde bulunmaktadır. 19. yüzyılda Rumlar burasını misafirhane olarak kullanmıştır. 18 oda ve 45 yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir.

Nostalji Cave Suit Hotel

Nostalji Cave Suit Hotel

Göreme / Nevşehir

Kapadokya’da mağara otel konseptinde yapılan en orijinal konaklama tesislerinden birisi de Nostalji Cave Suit Hotel’dir. 8 odalı tesiste tüm odalar oyma kaya içindedir. Kayseri havaalanına 60 km mesafededir.

Babayan Evi Cave Boutique Hotel

Babayan Evi Cave Boutique Hotel

Ürgüp / Nevşehir

Kapadokya’da İbrahimpaşa Köyü’nde oldukça sessiz ama bir o kadar da muhteşem manzaraya sahip bir konumda olan Babayan Evi, mağara odalardan oluşan bir butik otel işletmesidir. Sessiz cennette 2000 yıllık odalarda konaklayabilirsiniz.

Avanos Evi Butik Otel

Avanos Evi Butik Otel

Avanos / Nevşehir

Avanos Evi, 4 küçük evden oluşan tarihi bir butik oteldir. Her evin teras ve manzarası vardır. Yüksek kemerli ve taştan yapılma odalarda, günümüzün her türlü konforunu bulabilirsiniz. Havaalanına 50 km mesafede bulunan tesis, adından da anlaşılacağı üzere Avanos’tadır. Ayrıca havaalanı transferi vardır.

Sofa Hotel

Sofa Hotel

Avanos / Nevşehir

Kapadokya Avanos’ta en eski yerleşim yerlerinden Taşköprü’de bulunan Sofa Hotel, 15 adet eski Türk evlerindeki mimariye sahip odadan oluşmaktadır. Tarihi otel binasının geçmişi bir asırdan fazladır. Butik otelin ilginç bir ayrıntısı da 2 mahallenin birleştirilmesiyle oluşturulmasıdır.

Mdc Hotel

Mdc Hotel

Ürgüp / Nevşehir

Kapadokya Ürgüp’te bulunan Mdc Hotel, 33 standart, 16 da suit olmak üzere 49 odadan oluşan bir butik oteldir. Nevşehir merkeze 18 km, Kayseri Erkilet havaalanına ise 60 km uzaklıkta yer alır. Özellikle geceleri, ışıklandırmasıyla birlikte, mimarisi çok hoş göze çarpan bir butik oteldir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Antalya

Antalya

Akdeniz’in tatil merkezi Antalya otelleri, tarihi merkezleri, doğası, palmiyeleri...

Büyükada

Büyükada

İstanbul’dan yaklaşık 45 dakika uzaklıkta yer alan sakin ve huzurlu bir ada...

 

Şile

Şile

Şile, son yıllarda İstanbulluların uğrak tatil noktası. Balıkçılık mesleği ile...

Tüm tatil bölgelerini gör »

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı: Bu site Kapadokya'yı ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kapadokyaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome