Kapadokya Tatil Fırsatları
A+ A A-

Kapadokya’nın Kalbi Ürgüp’ten Yükselen Peri Bacaları

Ürgüp

Ürgüp, Nevşehir’e 20 km mesafede olup, ilçe statüsündedir. Kapadokya dendiğinde akla ilk gelen şey peri bacaları, sonrasında ise Ürgüp’tür. Bu yöre, şapkalı bacalar olarak adlandırılan peri bacalarından oluşan bir coğrafyadır. Tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Kaya şehri olarak adlandırılan bu yörenin geçmişi taş devrine kadar dayandığı söylenir. Ulaşım bakımından merkez bir lokasyonda olup, uçakla gelecekler için Nevşehir’de bulunan Tuzköy Havaalanı’na ise 45 km’lik mesafededir.

Spor Doğa

Ürgüp doğal bir cennet. Peri Bacaları, vadiler, kanyonlar tatilcilerin aktivite yapabileceği alanlar. Bölgede yerli ve yabancı turistler:

  • balon turları
  • kamp
  • yamaç paraşütü
  • yürüyüş yapabilirler.

Gece Hayatı

Ürgüp gece hayatı oldukça renklidir. Mevki olarak, barların toplandığı Temenni Tepesi’ne rapbet oldukça fazladır. Barlarda ve içeceğiyle ünlü şarap evlerinde eğlence bir gelenek halini almış. Sabahlara kadar süren müzik ve dans dolu gecelerin sonunda barların olduğu sokakta, çok uğrak yerler olan işkembeciler sabaha kadar açık.

Kültür Tarih

Ürgüp gezilecek yerler bakımından zengin bir yöre olup, buraya gidip gezmeniz gereken ilk yer peri bacalarıdır. Bizans dönemindeki ilk yerleşim yerlerindendir. Ayrıca din merkezi olarak da bilinir. Bir çok manastır ve kilise mevcuttur. Bunlardan bazıları; Aziz Theodore, Kepez, Balkan, Ala ve Pancarlık kiliseleridir. Bizans sonrası Osmanlı egemenliğinde olan Ürgüp’te ayrıca birçok tarihi eser bulunmaktadır. Bunlar haricinde Ürgüp’te gezilecek yerler:

  • Altı Kapılı ve Temenni Tepesi Türbeleri
  • Asmalı Konak
  • Mustafapaşa kasabası

Konaklama

Ürgüp otelleri, Kapadokya civarında en çok seçeneğe sahip bir yörededir. Mağara içine yapılmış odalardan oluşan butik otel ve pansiyonlar, ilçe merkezindeki oteller, ilçede yer sıkıntısı yaşamanıza neden olmayacağı gibi, otantik bir atmosferde size lüks konaklama olanağı sunacaktır. Özellikle kendisine bağlı olan Ortahisar kasabasında ve Uçhisar kalesinin eteğindeki pansiyonlar, oldukça ilginizi çekecektir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Antalya

Antalya

Akdeniz’in tatil merkezi Antalya otelleri, tarihi merkezleri, doğası, palmiyeleri...

Büyükada

Büyükada

İstanbul’dan yaklaşık 45 dakika uzaklıkta yer alan sakin ve huzurlu bir ada...

 

Şile

Şile

Şile, son yıllarda İstanbulluların uğrak tatil noktası. Balıkçılık mesleği ile...

Tüm tatil bölgelerini gör »

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı: Bu site Kapadokya'yı ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kapadokyaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome