Kapadokya Tatil Fırsatları
A+ A A-

Kapadokya’da Eğlence Hayatı

kapadokya-eglenceYılın 12 ayı on binlerce turistin geldiği Kapadokya’da elbette ki, eğlence olmadan olmaz. İnsanlar buraya hem mistik ve tarihi yerleri görmeye, hem dinlenmeye geldiği gibi, geçirdikleri tatil boyunca da eğlenmek istemektedirler. Kapadokya gece hayatı özellikle yaz aylarında oldukça hareketli geçer.

Otel ve pansiyonların çoğu eğlence hizmeti sunarken, Türk geceleri adı altında birçok restoran da yerel eğlence anlayışıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Otel Eğlenceleri

Ürgüp, Avanos ve Göreme başta olmak üzere bölgede yer alan yüzlerce otel, müşterilerini özellikle de geceleri otelde tutabilmek adına özel eğlenceler düzenlemektedirler. Her otelin küçük de olsa mutlaka 1 barı, bazılarının da özel diskoları bulunmaktadır.

Bölgede Eğlence Tarzı Nasıl?

Kapadokya’da, geleneksel meyhane tarzında içkili yerlerin yanı sıra, birkaç disco - bar tarzı yer, şarap evleri ve Türk geceleri yapılan eğlence yerleri mevcuttur.

Kapadokya’da Türk Geceleri

Bu organizasyon, özellikle yabancı turistlerin ilgisini çekmek için yapılmaktadır. Türk gecelerinde yerel kıyafetler giyilerek servis yapılırken, yemeklerde de yöresel lezzetler ağırlıktadır. İçki olarak şarabın yanı sıra turistlerin ilgisini çeken rakı tüketilmektedir.

Yer sofralarında oturulup, davul zurnalı, halaylı eğlenceler yapılırken, yabancıların merakla bekleyip izlediği dansöz gösterisi de oldukça revaçtadır. Bazı yerlerde bu organizasyona kuzu gecesi de denir. Çünkü yemek olarak ateşte kuzu çevirme yapılır. Bu eğlence şekliyle bir nevi Türk kültürü de tanıtılmış olur.

Kapadokya Türk geceleri yemekli düzenlendiği gibi yemeksiz de olabilir. Genel olarak Türk gecesi eğlencesi 20.00’de başlar 23.00’da sona erer. Özellikle Çin, Kore ve Japonya gibi Uzak Doğu ülkeleri ile Fransa, Almanya, Belçika, Hollanda'dan gelen grupların ilgisini çeker. Zeybek, horon, halay gibi geleneksel oyunlar oynanırken temsili kına geceleri düzenleniyor.

Örnek Bir Türk Gecesi Menüsü

Yemeksiz:

 • Dört çeşit soğuk meze + Meyve + Lokum+ Kuru Yemiş + Limitsiz Alkollü ve Alkolsüz içecekler (Yerli)
 • SEMA gösterisi (iki selamlık) + Fasıl + Canlı Müzik eşliğinde çeşitli yörelerden FOLKLÖR ve Animasyonlar
 • ORYANTAL: Seans aralarında ve program sonunda hareketli müzikler

Yemekli:

 • On çeşit soğuk meze + Sigara Böreği + KUZU Fırın + Meyhane Pilavı + Tatlı + Meyve + Çerez + Limitsiz Alkollü ve Alkolsüz içecekler (Yerli)+Elma çayı servisi.
 • SEMA gösterisi (iki selamlık) + Fasıl + Canlı Müzik eşliğinde çeşitli yörelerden FOLKLÖR ve Animasyonlar
 • ORYANTAL: Seans aralarında ve program sonunda hareketli müzikler.

Sema Gösterileri İle Manevi Bir Yolculuk

Türk geceleri eğlenceleri arasında sema gösterileri de yer alıyor. 7 bölümden oluşan ve usta semazenler tarafından yapılan gösteriler ilgi görüyor. Mevlana’nın gelenek olarak bıraktığı bu manevi yolculuk yabancı turistlerin kültürümüzü tanımasında da önemli bir yere sahip. Daha çok otantik mekanlarda gerçekleşiyor ve gece boyunca ney konserleri, şiir okumaları ve hikaye anlatımları da oluyor. 1 saat süren sema gösterileri için önceden yer ayırtmakta fayda var.

Ürgüp Şarabı ve Şarap Evleri

Kapadokya denince akla ilk gelenler bağcılık ve şarapçılıktır. Bölgede yetişen yapılan Emir üzümlerinden üretilen beyaz şaraplarının adı Türkiye’yi aşmıştır. . 1980’li yılların başlarında Doluca’nın çıkardığı Nevşah şarabı en bilinenlerden. Hatta adına her yıl festivaller düzenleniyor.

Kapadokya ve Ürgüp şarabının bir özelliği de, otantik testilerde veya seramik kadehlerle sunuş şeklidir. Buralardaki tüm şarap evlerinde, adına her yıl festivaller düzenlenen muhteşem lezzetli şarapların tadına bakabilirsiniz.

Kapadokya şarap evleri içinde en meşhur olanlar:

 • Asımın Yeri
 • Kocabağ Şarap Evi
 • Turasan Şarap Evi
 • Mahzen Şarap Evi
 • Bizim Ev
 • Red Red Wine House
 • Sarıkaya Şarap Evi

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Antalya

Antalya

Akdeniz’in tatil merkezi Antalya otelleri, tarihi merkezleri, doğası, palmiyeleri...

Büyükada

Büyükada

İstanbul’dan yaklaşık 45 dakika uzaklıkta yer alan sakin ve huzurlu bir ada...

 

Şile

Şile

Şile, son yıllarda İstanbulluların uğrak tatil noktası. Balıkçılık mesleği ile...

Tüm tatil bölgelerini gör »

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı: Bu site Kapadokya'yı ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kapadokyaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome