Kapadokya Tatil Fırsatları
A+ A A-

Eşsiz Kapadokya’da 70 TL’den Başlayan Konaklama Fiyatları

konaklama-fiyatlariKapadokya’da konaklama fiyatları; konaklama türüne, (otel, butik otel, pansiyon, mağara – kaya ev i)pansiyon tipine (oda kahvaltı, yarım, pansiyon, tam pansiyon)göre, otelin konumu (peri bacalarına yakınlık), havuzu olup olmadığı, şehir merkezine yakınlığına ve mevsimine göre (yaz – kış) değişkenlik gösterir. Ancak yörede, yaz ve kış aylarında değişen fiyatlara en çok etki eden etmen hafta içi ve hafta sonu olması durumudur.

Sadece Türkiye’de değil, Dünya’da da birçok kişi tarafından merak edilen Kapadokya bölgesi, yurt içi başta olmak üzere hafta sonları 2 ya da 3 günlük paket programlar halinde yoğun bir şekilde ziyaret edilir. Bu talep dolayısıyla, bölgedeki otel, pansiyon ve butik tarzda kaya – mağara odalı evler, Cuma ve Cumartesi akşamları kapasitelerini doldurmakta, bunun neticesinde de ayrı ücret tarifesi belirlemektedirler.

Hafta İçi 80, Hafta Sonu 100 TL’ye Kapadokya’da Otel Fiyatları

Kapadokya otel fiyatları, tesisin özelliklerine göre (havuzlu, tarihi yerlere yakın, avlusu olan, restoran ve barı olup olmamasına)80 TL’den başlayıp, mevsim ve gününe göre 150 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Ücretlerde tesislerin oda kahvaltı ve yarım pansiyon uygulaması belirleyici olmaktadır. Normal oteller, yapı itibariyle en az 30 odalı, Ürgüp, Avanos ya da Göreme yolu üzerine konumlanmış tesislerdir.

Uygun oteller ( 70 – 80 TL)
Popüler oteller (100 – 150 TL)
Lüks oteller (150 -200 TL)
Mağara oteller (120 – 200 TL)

Not : Oda fiyatları kişi başı 1 gecelik konaklamalarda geçerli olan ücretlerdir. Yöredeki birçok tesis, çoğunlukla hafta sonları tek gece rezervasyon yerine 2 gecelik rezervasyon kabul edip, paket fiyat uygulaması yapmaktadır.

Özel Günlerde Fırsatlar

Turistik her şehrimizde olduğu gibi Kapadokya’da da yılın özel günlerinde erken rezervasyonlarla bütçenizi zorlamadan tatil yapabilirsiniz. Bu tatil günlerindeki yoğunluklardan etkilenmemek için yerinizi garanti altına alabilirsiniz.

  • Yılbaşı
  • Resmi tatiller
  • Kurban bayramı
  • Kişiye özel günler
  • Ramazan bayramı
  • Sevgililer Günü

Kapadokya Pansiyon Fiyatları 40 TL’den Başlamakta

Burada pansiyon fiyatları 40 TL’den başlar, 100 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bölgede, Ürgüp başta olmak üzere Avanos, Göreme ve Uçhisar’da bulunan irili ufaklı pansiyonlar, mevsime ve haftanın günlerine göre ücretlerini belirlemektedirler. Genellikle yaz – kış açık olan bu küçük tesislerde fiyatlar kış sezonunda 40 – 70 TL, yaz sezonunda ise 60 – 100 TL arasındadır.

Mağara Otellerde Kaç Liraya Kalınır?

Tasarımı, dokusu ve atmosferi ile şimdiye kadar hiç görmediğiniz bir konaklama deneyimi yaşatan mağara otelleri, vermiş oldukları hizmetlere göre fiyatlandırma yapmaktadırlar. Geçmişe yolculuk yapacağınız bu yerlerde gecelik 80 TL ile 200 TL arasında ücretlerle kalabilirsiniz.

Kiralık Ev Ve Villalar

Yazlık uygulamaları bulunmayan yörede genellikle tarihi ve turistik geziler etrafında şekillenen kısa süreli konaklamalar yaşandığı için dönemsel ev ve villa kiralaması çoğunlukla yapılmamaktadır.

On binlerce metrekare açık alan ve geniş arazileri olan doğal cennette, birçok kamp alanı bulunur. Çadırda konaklamak isterseniz gecelik 15 TL’ye bu imkana sahip olabilirsiniz.

Peri bacalarının yanı başında, en doğal ortamda bungalow evlerde konaklayabilirsiniz. Kapadokya’da bungalow evlerin fiyatları, oda üzerinden hesaplanır. Yörede çok fazla olmayan bu alternatif tatil seçeneği için Göreme’de istediğiniz tarzda ağaç evleri bulabilirsiniz. Gecelik 50 Euro ödersiniz.

Sizler de dünyaca ünlü bu tabiat mucizesi yerde istediğiniz tarzda konaklamanın keyfine varın.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Antalya

Antalya

Akdeniz’in tatil merkezi Antalya otelleri, tarihi merkezleri, doğası, palmiyeleri...

Büyükada

Büyükada

İstanbul’dan yaklaşık 45 dakika uzaklıkta yer alan sakin ve huzurlu bir ada...

 

Şile

Şile

Şile, son yıllarda İstanbulluların uğrak tatil noktası. Balıkçılık mesleği ile...

Tüm tatil bölgelerini gör »

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı: Bu site Kapadokya'yı ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kapadokyaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome