Kapadokya Tatil Fırsatları
A+ A A-

Peri Bacalarıyla, Mağara Otelleriyle Ünlü Kapadokya

Peri Bacaları Kapadokya konaklama yerleri bakımından zengin bir yerdir. İç Anadolu Bölgesi’nde Aksaray, Kayseri ve Kırşehir gibi illerle çevrili olan Nevşehir’e bağlı tatil yöresi her sene yerli ve yabancı turistleri ağırlar. Sadece Peri Bacaları ile değil tarihi kiliseleri ve ören yerleriyle de ünlüdür. Eski zamanlarda Pers dilinde Güzel Atlar Ülkesi anlamına gelen Katpatuka olarak anılan Kapadokya’da şimdilerde bu zengin tarih gözler önüne seriliyor. Kapadokya otelleri kaya içlerine oyulmuş odaları ile her adımda sizlere tarihi yaşatıyor.

Bölgenin bu kadar ilgi çekmesinin sebebi tabiat olaylarıyla ortaya çıkan yeryüzü şekilleriyle dolu olmasıdır. Bunların başında da çok ünlü peri bacaları gelmektedir. Adeta kayalardan yapılmış evlerle dolu bu mistik yörede, var olan tabiat harikasını görmeye gelen yüz binlerce turist, tatil için burayı seçmektedir. Yüzlerce otel, pansiyon, butik oteller ve mağara evler denilen kayalar içerisine yapılmış konaklama tesisleri vardır.

Kapadokya’da Nerede Kalınır?

Kapadokya konaklama yerleri:

  • Avanos
  • Ürgüp
  • Göreme olmak üzere üç bölgede yoğunlaşmıştır.

Onlarca pansiyon, butik otel ve mağara ev konseptli konaklama tesisleri bulunmaktadır. Kapasiteleri ile yüzlerce turisti aynı anda ağırlayabiliyorlar. Bunların yanında mistik tarzda pansiyonlar, kayaların içleri oyularak yapılmış mağara odalı butik oteller gibi dünyanın her yerinden gelen turistleri hayran bırakan tesisler, yörenin konaklama ihtiyacına rahatlıkla cevap verebilmektedirler.

Kapadokya Otelleri 70 TL’den Başlıyor!

Kapadokya Magara Evleri Kapadokya otel fiyatları konaklama türüne, otelin konumuna, havuzu olup olmamasına, yaz ve kış mevsimlerine göre değişiklik gösterir. 2 – 3 günlük turlar ya da uzun konaklamalarda daha ekonomik çözümler sunulabilir. Kaya evlerinden oluşturulan otellerden Peri Bacaları manzarası olanlar elbette daha pahalıdır. Sömestr ve yaz tatillerinde de ücretler artış gösteriyor.

Hangi Mevsim Gitmeliyiz?

Bu yöre, yılın her günü ziyaretçi akınına uğrarken, bölgedeki tüm oteller de yılın 12 ayı açık olarak hizmet vermektedir. Kapadokya’ya gelmenin zaman olarak farkı olmasa da ilkbahar ve yaz mevsimleri genelde daha çok tercih edilir. Bunun nedeni, hem rahat kıyafetler giyerek bölgeyi dolaşmak, günün geç sona ermesinden ötürü, daha çok yer gezmek, hem de uygun hava koşullarından ötürü balon turu yapmanın, araba ve motosiklet kiralamanın daha kolay olmasındandır.

Kapadokya’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin her yerinden buraları, özellikle peri bacalarını görmek için binlerce ziyaretçi gelse de, doğal olarak en çok büyük şehirlerden turist gelmektedir. Kapadokya ulaşım açısından farklı seçeneklere sahiptir.  

İstanbul’dan gelecekler için karayolu seçeneği, Ankara üzerinden olup, Kırşehir ve Aksaray olmak üzere başkent sonrası 2 farklı istikamet mevcuttur. 730 km’lik yol ortalama 9 – 10 saatte gelinebilir. 3 – 4 otobüs firması da buralara büyükşehirlerden her gün seferler düzenlerler.

Havayolunu tercih edecekler için yörede Nevşehir ve Kayseri illerinde havalimanı bulunmaktadır. Ürgüp, Göreme ve Avanos çevresi için Nevşehir havalimanı daha yakındır. Nevşehir’deki Tuzköy havalimanına sadece THY sefer yaparken, Kayseri Erkilet’teki piste ayıca Atlasjet ve Pegasus firmaları da her gün karşılıklı birkaç kalkış düzenlemektedirler.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Antalya

Antalya

Akdeniz’in tatil merkezi Antalya otelleri, tarihi merkezleri, doğası, palmiyeleri...

Büyükada

Büyükada

İstanbul’dan yaklaşık 45 dakika uzaklıkta yer alan sakin ve huzurlu bir ada...

 

Şile

Şile

Şile, son yıllarda İstanbulluların uğrak tatil noktası. Balıkçılık mesleği ile...

Tüm tatil bölgelerini gör »

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı: Bu site Kapadokya'yı ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kapadokyaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome