Kapadokya Tatil Fırsatları
A+ A A-

İstanbul’a En Yakın Tatil Cenneti

ŞileDünya’da ender yerlerden birisi olan Pamukkale, doğal yeryüzü şekillerinden oluşan yapısı, beyaz taşlar içinden çıkan şifalı sularıyla sadece ülkemizin değil, dünyanın sayılı turizm merkezleri arasındadır. Termal turizm başta olmak üzere, civarda yıllardır hizmet veren çok sayıda otel ve pansiyon bulunmaktadır.

Pamukkale otelleri, belirli bir mevsim değil, yılın her günü yerli ve yabancı turistlerle dolar. Konaklama seçenekleri bakımından da zengin olan yörede, pansiyonculuk da oldukça gelişmiştir. Travertenler civarındaki köy ve kasabalarda, banyolu odalar adı altında, şifalı suların aktığı pansiyonlar hizmet vermektedir.

En Çok Tercih Edilen Şile Otelleri İçin Tıklayın

Ne Yapılır?

Denizli ilçesine bağlı bu cennet alan, mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Pamukkale tatilinde gitmeniz ve yapmanız gereken başlıca aktiviteler şunlardır;

  • Tarihi dokuda, travertenler önünde fotoğraf çektirebilirsiniz
  • Beyaz renkteki taşların içindeki sularda keyif yapabilirsiniz
  • Karahayıt beldesindeki şifalı kırmızı suda kaplıca hizmeti alabilirsiniz
  • Afrodisias
  • Kaklık mağarası
  • Acı Göl
  • Laodikeia ve Hierapolis antik kentlerini dolaşabilirsiniz.

Konaklama Fiyatları

Pamukkale bölgesinde konaklamak isteyenler için alternatif olarak otel ve pansiyonlar vardır. Oteller, termal ağırlıklı olduklarından, fiyatlsr Denizli’deki klasik tesislere göre fazladır. Bayram ve tatil günleri dışında, gecelik 100 TL’den başlayan fiyatlarla Pamukkale’de otelde, 50 TL’den başlayan fiyatlarla da pansiyonda konaklayabilirsiniz. Böylece hem tertemiz havaya sahip yörede oksijen depolayıp, hem tarihi ve doğal güzellikleri görüp, hem de şifalı kaplıca sularında rahatlayabilirsiniz.

Turlar
Pamukkale’ye tatil için gitmek isteyenler genelde tur organizasyonuyla gitmektedir. Bir çok büyük firma, 2 gece 3 günlük tur düzenlemektedir. Bu destinasyonda, Pamukkale ve çevresi dolaştırılıp, tarihi mekanlar, müze ve ören yerleri ile kaplıcalar ana gezi noktalarıdır.

Ulaşım
Pamukkale’ye ulaşım kara, hava ve tren yoluyla da sağlanabilmektedir. En çok özel araçlar ve otobüslerle gelinen tatil yöresine uzak yerlerden uçakla gelmek isteyenler, 75 km mesafede bulunan Çardak Havaalanı’na gelirler. Bölgeye 25 km uzaklıktaki Denizli merkezde de tren garı bulunur.  

Tatil rehberi olarak, yorum ve şikayetlerinizi de yapabileceğiniz ülkemizin beyaz cenneti olarak bilinen Pamukkale’yi görmenizi tavsiye ediyoruz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Antalya

Antalya

Akdeniz’in tatil merkezi Antalya otelleri, tarihi merkezleri, doğası, palmiyeleri...

Büyükada

Büyükada

İstanbul’dan yaklaşık 45 dakika uzaklıkta yer alan sakin ve huzurlu bir ada...

 

Şile

Şile

Şile, son yıllarda İstanbulluların uğrak tatil noktası. Balıkçılık mesleği ile...

Tüm tatil bölgelerini gör »

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı: Bu site Kapadokya'yı ve saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kapadokyaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome